Year | Members |
2023 | Paola F. Antonietti, Markus Bachmayr, Jennifer S. Balakrishnan, Ernesto G Birgin, Martin Burger, Coralia Cartis, Ronald F Cools, Alan Demlow, Bruno Despres, Alicia Dickenstein, Jan Draisma, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Kevin G. Hare, Ralf Hiptmair, Frances Y Kuo, Buyang Li, Christian Lubich, Andrei Martinez Finkelshtein, Jens M Melenk, Fabio Nobile, Houman Owhadi, Daniel Peterseim, Robert Scheichl, Igor E Shparlinski, Chi-Wang Shu, Andrew V. Sutherland |
2022 | Paola F. Antonietti, Markus Bachmayr, Jennifer S. Balakrishnan, Ernesto G Birgin, Martin Burger, Coralia Cartis, Ronald F Cools, Alan Demlow, Bruno Despres, Alicia Dickenstein, Jan Draisma, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Kevin G. Hare, Ralf Hiptmair, Frances Y Kuo, Buyang Li, Christian Lubich, Andrei Martinez Finkelshtein, Jens M Melenk, Fabio Nobile, Adam M Oberman, Daniel Peterseim, Robert Scheichl, Igor E Shparlinski, Chi-Wang Shu, Andrew V. Sutherland |
2021 | Jennifer S. Balakrishnan, Daniele Boffi, Martin Burger, Coralia Cartis, Ronald F Cools, Alan Demlow, Bruno Despres, Alicia Dickenstein, Jan Draisma, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Ivan G Graham, Ralf Hiptmair, Frances Y Kuo, Sven Leyffer, Christian Lubich, Andrei Martinez Finkelshtein, James McKee, Jens M Melenk, Michael Neilan, Fabio Nobile, Adam M Oberman, Robert Scheichl, Igor E Shparlinski, Andrew V. Sutherland, Barbara I Wohlmuth |
2020 | Daniele Boffi, Martin Burger, Albert Cohen, Ronald F Cools, Alan Demlow, Bruno Despres, Alicia Dickenstein, Jan Draisma, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Ivan G Graham, Ralf Hiptmair, Frances Y Kuo, Sven Leyffer, Christian Lubich, Andrei Martinez Finkelshtein, James McKee, Jens M Melenk, Michael Neilan, Fabio Nobile, Adam M Oberman, Igor E Shparlinski, Andrew V. Sutherland, Mark van Hoeij, Barbara I Wohlmuth |
2019 | Daniele Boffi, Martin Burger, Albert Cohen, Ronald F Cools, Alan Demlow, Bruno Despres, Alicia Dickenstein, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Ivan G Graham, Ralf Hiptmair, Frances Y Kuo, Sven Leyffer, Christian Lubich, Gunter Malle, Andrei Martinez Finkelshtein, James McKee, Jens M Melenk, Michael Neilan, Fabio Nobile, Adam M Oberman, Andrew V. Sutherland, Mark van Hoeij, Barbara I Wohlmuth |
2018 | Daniele Boffi, Martin Burger, Albert Cohen, Ronald F Cools, Bruno Despres, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Ivan G Graham, Ralf Hiptmair, Frances Y Kuo, Sven Leyffer, Christian Lubich, Gunter Malle, Andrei Martinez Finkelshtein, James McKee, Michael Neilan, Fabio Nobile, Adam M Oberman, Frank-Olaf Schreyer, Christoph Schwab, Zuowei Shen, Andrew V. Sutherland, Mark van Hoeij, Hans W. Volkmer, Barbara I Wohlmuth |
2017 | Remi Abgrall, Daniele Boffi, Martin Burger, Zhi Ming Chen, Albert Cohen, Ronald F Cools, Qiang Du, Bettina Eick, Howard C Elman, Ivan G Graham, Frances Y Kuo, Sven Leyffer, Christian Lubich, Gunter Malle, James McKee, Michael Neilan, Fabio Nobile, Adam M Oberman, Frank-Olaf Schreyer, Christoph Schwab, Zuowei Shen, Andrew V. Sutherland, Mark van Hoeij, Hans W. Volkmer, Barbara I Wohlmuth |
2016 | Remi Abgrall, Daniele Boffi, Martin Burger, Zhi Ming Chen, Albert Cohen, Qiang Du, V Girault, Nicholas I Gould, Ivan G Graham, Gregor Kemper, Frances Y Kuo, Stig Larsson, Christian Lubich, Gunter Malle, James McKee, Adam M Oberman, Cheryl E. Praeger, Christoph Schwab, Zuowei Shen, Andrew V. Sutherland, Daniel B. Szyld, Mark van Hoeij, Hans W. Volkmer, Barbara I Wohlmuth, Zhimin Zhang |
2015 | Remi Abgrall, Daniele Boffi, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, V Girault, Nicholas I Gould, Ivan G Graham, Douglas P Hardin, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, Boris N Khoromskij, Stig Larsson, Christian Lubich, Gunter Malle, James McKee, Stanley J Osher, Cheryl E. Praeger, Christoph Schwab, Jie Shen, Zuowei Shen, Andrew V. Sutherland, Daniel B. Szyld, Mark van Hoeij, Hans W. Volkmer, Barbara I Wohlmuth, Zhimin Zhang |
2014 | Remi Abgrall, Daniele Boffi, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, V Girault, Nicholas I Gould, Ivan G Graham, Douglas P Hardin, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, Boris N Khoromskij, Stig Larsson, Christian Lubich, Gunter Malle, James McKee, Stanley J Osher, Cheryl E. Praeger, Christoph Schwab, Jie Shen, Zuowei Shen, Andrew V. Sutherland, Daniel B. Szyld, Mark van Hoeij, Hans W. Volkmer, Barbara I Wohlmuth, Zhimin Zhang |
2013 | Remi Abgrall, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, Ricardo G. Duran, V Girault, Nicholas I Gould, Douglas P Hardin, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, Boris N Khoromskij, Stig Larsson, Christian Lubich, Gunter Malle, Stanley J Osher, Gilles Pages, Cheryl E. Praeger, Renate Scheidler, Christoph Schwab, Jie Shen, Zuowei Shen, Christopher Smyth, Daniel B. Szyld, Mark van Hoeij, Hans W. Volkmer, Ya Xiang Yuan, Zhimin Zhang |
2012 | Remi Abgrall, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, Ricardo G. Duran, V Girault, Douglas P Hardin, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, Boris N Khoromskij, Christian Lubich, Gunter Malle, Stanley J Osher, Gilles Pages, Cheryl E. Praeger, Renate Scheidler, Christoph Schwab, Jie Shen, Zuowei Shen, Christopher Smyth, Michael Stillman, Daniel B. Szyld, Tao Tang, Hans W. Volkmer, Ya Xiang Yuan, Zhimin Zhang |
2011 | Remi Abgrall, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, Jean-Marc Couveignes, Ricardo G. Duran, I. P. Gavrilyuk, V Girault, Ernst Hairer, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, Francis J Narcowich, Stanley J Osher, Gilles Pages, Cheryl E. Praeger, Renate Scheidler, Christoph Schwab, Jie Shen, Zuowei Shen, Christopher Smyth, Michael Stillman, Daniel B. Szyld, Tao Tang, Hans W. Volkmer, Ya Xiang Yuan, Zhimin Zhang |
2010 | Remi Abgrall, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, Jean-Marc Couveignes, Ricardo G. Duran, I. P. Gavrilyuk, V Girault, Ernst Hairer, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, Francis J Narcowich, Mike Neamtu, Stanley J Osher, Gilles Pages, Cheryl E. Praeger, Renate Scheidler, Christoph Schwab, Jie Shen, Christopher Smyth, Michael Stillman, Daniel B. Szyld, Tao Tang, Paul Y Tseng, Hans W. Volkmer, Ya Xiang Yuan, Zhimin Zhang |
2009 | David W Boyd, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, Julio Bernardo Cockburn, Jean-Marc Couveignes, Ricardo G. Duran, I. P. Gavrilyuk, V Girault, Ernst Hairer, Fred J Hickernell, Gregor Kemper, J. McKay, Francis J Narcowich, Mike Neamtu, Stanley J Osher, Cheryl E. Praeger, Renate Scheidler, Christoph Schwab, Jie Shen, Christopher Smyth, Michael Stillman, Daniel B. Szyld, Denis Talay, Tao Tang, Paul Y Tseng, Hans W. Volkmer, Jinchao Xu, Zhimin Zhang |
2008 | David W Boyd, Daniela Calvetti, Zhi Ming Chen, Julio Bernardo Cockburn, Arjeh M Cohen, Jean-Marc Couveignes, Ricardo G. Duran, I. P. Gavrilyuk, V Girault, Ernst Hairer, Fred J Hickernell, J. McKay, Francis J Narcowich, Mike Neamtu, Stanley J Osher, Renate Scheidler, Christoph Schwab, Jie Shen, Christopher Smyth, Michael Stillman, Daniel B. Szyld, Denis Talay, Tao Tang, Paul Y Tseng, Hans W. Volkmer, Jinchao Xu |
2007 | David W Boyd, Zhi Ming Chen, Arjeh M Cohen, Ricardo G. Duran, I. P. Gavrilyuk, V Girault, Ernst Hairer, Daniel W Lozier, J. McKay, Jean-Francois Mestre, Mike Neamtu, Ricardo H Nochetto, Stanley J Osher, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Renate Scheidler, Jie Shen, Igor E Shparlinski, Christopher Smyth, Michael Stillman, Daniel B. Szyld, Denis Talay, Tao Tang, Paul Y Tseng, Jinchao Xu |
2006 | Randolph E Bank, Peter B Borwein, David W Boyd, Richard P Brent, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Howard C Elman, I. P. Gavrilyuk, V Girault, Ernst Hairer, Daniel W Lozier, Jean-Francois Mestre, Mike Neamtu, Ricardo H Nochetto, Stanley J Osher, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Jie Shen, Igor E Shparlinski, Michael Stillman, Denis Talay, Tao Tang, Paul Y Tseng, H. C. Williams, Jinchao Xu |
2005 | Randolph E Bank, Christine Bernardi, Peter B Borwein, David W Boyd, Richard P Brent, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Howard C Elman, I. P. Gavrilyuk, Ernst Hairer, Daniel W Lozier, Zhi-Quan Luo, Jean-Francois Mestre, Mike Neamtu, Ricardo H Nochetto, Stanley J Osher, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Jie Shen, Igor E Shparlinski, Denis Talay, H. C. Williams, Jinchao Xu |
2004 | Randolph E Bank, Christine Bernardi, Peter B Borwein, David W Boyd, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Ronald F Cools, Howard C Elman, Richard S Falk, Daniel W Lozier, Zhi-Quan Luo, Harald Niederreiter, Ricardo H Nochetto, Stanley J Osher, Haesun Park, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Igor E Shparlinski, Frank Stenger, Denis Talay, Nico M Temme, H. C. Williams, Jinchao Xu |
2003 | Randolph E Bank, Christine Bernardi, David W Boyd, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Joe P Buhler, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Ronald F Cools, Howard C Elman, Richard S Falk, Daniel W Lozier, Zhi-Quan Luo, Harald Niederreiter, Ricardo H Nochetto, Stanley J Osher, Haesun Park, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Igor E Shparlinski, Frank Stenger, Denis Talay, Nico M Temme, H. C. Williams, Jinchao Xu |
2002 | Randolph E Bank, David W Boyd, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Joe P Buhler, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Ronald F Cools, Howard C Elman, Richard S Falk, Daniel W Lozier, Zhi-Quan Luo, Roswitha Maerz, Harald Niederreiter, Ricardo H Nochetto, Stanley J Osher, Haesun Park, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Igor E Shparlinski, Frank Stenger, Denis Talay, Nico M Temme, H. C. Williams, Jinchao Xu |
2001 | Randolph E Bank, David W Boyd, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Joe P Buhler, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Ronald F Cools, Howard C Elman, Richard S Falk, Andrew Granville, Daniel W Lozier, Zhi-Quan Luo, Roswitha Maerz, Harald Niederreiter, Ricardo H Nochetto, Haesun Park, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Denis Talay, Nico M Temme, H. C. Williams, Jinchao Xu |
2000 | David W Boyd, J. H. Bramble, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Joe P Buhler, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Ronald F Cools, Howard C Elman, Richard S Falk, Andrew Granville, Daniel W Lozier, Zhi-Quan Luo, Roswitha Maerz, Harald Niederreiter, Ricardo H Nochetto, Haesun Park, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Denis Talay, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams |
1999 | David W Boyd, J. H. Bramble, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Joe P Buhler, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Howard C Elman, Richard S Falk, Andrew Granville, Daniel W Lozier, James N Lyness, Roswitha Maerz, Harald Niederreiter, Haesun Park, Joseph E Pasciak, Lothar Reichel, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams |
1998 | David W Boyd, J. H. Bramble, Susanne C Brenner, Richard P Brent, Joe P Buhler, Carsten Carstensen, Arjeh M Cohen, Howard C Elman, Richard S Falk, Walter Gautschi, Daniel W Lozier, James N Lyness, Roswitha Maerz, Harald Niederreiter, John E Osborn, Rene Schoof, Ridgway Scott, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, Stephen J Wright |
1997 | J. H. Bramble, Susanne C Brenner, Arjeh M Cohen, Howard C Elman, Richard S Falk, Walter Gautschi, Daniel W Lozier, James N Lyness, Roswitha Maerz, Harald Niederreiter, John E Osborn, Carl Pomerance, Rene Schoof, Ridgway Scott, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Hans J Stetter, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, Stephen J Wright |
1996 | J. H. Bramble, Susanne C Brenner, Howard C Elman, Richard S Falk, Walter Gautschi, Daniel W Lozier, James N Lyness, Harald Niederreiter, Syvert P Norsett, John E Osborn, Carl Pomerance, Rene Schoof, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Hans J Stetter, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr, Stephen J Wright |
1995 | J. H. Bramble, Susanne C Brenner, Howard C Elman, Eugene Isaacson, James N Lyness, Harald Niederreiter, Syvert P Norsett, John E Osborn, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1994 | J. H. Bramble, Susanne C Brenner, E W Cheney, James Weldon Demmel, Eugene Isaacson, James N Lyness, Harald Niederreiter, Jorge Nocedal, Syvert P Norsett, John E Osborn, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1993 | J. H. Bramble, Susanne C Brenner, E W Cheney, James Weldon Demmel, Eugene Isaacson, James N Lyness, Harald Niederreiter, Jorge Nocedal, Syvert P Norsett, John E Osborn, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Chi-Wang Shu, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1992 | J. H. Bramble, E W Cheney, James Weldon Demmel, Eugene Isaacson, Heinz-Otto Kreiss, James N Lyness, Harald Niederreiter, Jorge Nocedal, Syvert P Norsett, John E Osborn, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1991 | J. H. Bramble, James Weldon Demmel, Eugene Isaacson, Heinz-Otto Kreiss, James N Lyness, Harald Niederreiter, Jorge Nocedal, Syvert P Norsett, John E Osborn, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, L. Schumaker, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1990 | J. H. Bramble, James Weldon Demmel, Eugene Isaacson, Heinz-Otto Kreiss, James N Lyness, Harald Niederreiter, Syvert P Norsett, Frank W J Olver, John E Osborn, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, L. Schumaker, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Nico M Temme, Vidar Thomee, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1989 | J. H. Bramble, Bille C Carlson, James Weldon Demmel, Eugene Isaacson, Heinz-Otto Kreiss, James N Lyness, Harald Niederreiter, Syvert P Norsett, Frank W J Olver, Stanley J Osher, Carl Pomerance, Rene Schoof, L. Schumaker, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Vidar Thomee, Lars B Wahlbin, H. C. Williams, John W Wrench Jr |
1988 | J. H. Bramble, Bille C Carlson, Eugene Isaacson, Heinz-Otto Kreiss, James N Lyness, Syvert P Norsett, Andrew M Odlyzko, Frank W J Olver, Stanley J Osher, Beresford N Parlett, Carl Pomerance, Rene Schoof, L. Schumaker, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Vidar Thomee, Lars B Wahlbin, John W Wrench Jr |
1987 | J. H. Bramble, Bille C Carlson, Eugene Isaacson, Heinz-Otto Kreiss, James N Lyness, Syvert P Norsett, Andrew M Odlyzko, Frank W J Olver, Stanley J Osher, Beresford N Parlett, Carl Pomerance, Philip Rabinowitz, L. Schumaker, Ridgway Scott, Daniel Shanks, Frank Stenger, Hans J Stetter, G. W. Stewart, Vidar Thomee, Lars B Wahlbin, John W Wrench Jr |